Header Image
Start arrow O mnie
maj 23 2007
O mnie PDF Drukuj Email
Autor: Marzena Śniarowska - Tlatlik   
23.05.2007.

dr Marzena Śniarowska - Tlatlik

ImageCertyfikowany choreoterapeuta - terapeuta tańcem TT (PSCh-PTT), psychoterapeuta Gestalt (FORGE) i trener Gestalt (FORGE). Psycholog, nauczyciel akademicki na stanowisku adiunkta (UŚ i AWF). Członek założyciel, pedagog i superwizor Polskiego Stowarzyszenia Choreoterapii-PTT. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Stowarzyszenia Psychologów Praktyków. 

Od 17 lat cyklicznie prowadzę wykłady, zajęcia grupowe i warsztaty w zakresie choreoterapii. Prowadzę zajęcia seminaryjne dotyczące psychologii egzystencji i psychologii hermeneutycznej oraz obszaru spotkania psychologii i sztuki: "Psychologia, Kreatywność, Sztuka", którym towarzyszy warsztat arteterapii. Aktualnie przygotowuję rozprawę habilitacyjną dotyczącą rozwoju osobowego pod wpływem tańca, odwołując się do doświadczeń choreoterapeutycznych i porównawczych badań międzykulturowych. Nieustannie rozwijam swoje umiejętności i wrażliwość uczestnicząc w wielu warsztatach, szkoleniach i kursach zarówno psychologicznych jak i tanecznch. Wśród szkoleń psychologicznych wysoko cenię nauki mistrzów kontaktu Stephena Shoena i Paolo Quatriniego. Rozwój ruchowy najmocniej wiążę z tańcami etnicznymi i tańcem jazzowym. Inspirację do moich zajęć stanowią także DMT Training - Program ADTA  prowadzony przez Judith R. Bunney i Miriam Roskin-Berger oraz warsztaty improwizacji tańca z Beatą Marecką.

W pracy z klientem korzystam z podstaw bioenergetyki A. Lowena, dokonań W. Reicha czy prac G. Roth. Poszukuję także inspiracji w szamańskich tańcach Tybetu, Ameryki Północnej i Południowej ( 3 lata pracy z tańcami prekolumbijskimi pod opieką Patricii Torres Villanueva) oraz Afryki nie pomijając tradycji Słowian. Nawiązuję do idei ruchu autentycznego M. Whitehouse i pracy M.Chace, jak i wielu sposobów pracy z ciałem wywodzących się głównie z nurtu gestaltowskiego. Zbudowany na wieloletnich doświadczeniach, opracowany i stosowany przeze mnie w pracy z klientem i grupą model zdarzeniowo - narracyjny jest moją autorską propozycją. Ruch i taniec są tu traktowane jako zdarzenie ze wszystkimi aspektami  doświadczenia, a interpretacja nie jest utożsamiana z intelektualną analizą, lecz  stanowi kategorię zdarzeniową, więc egzystencjalną, odwołując się wprost i wywodząc z bycia osoby jako podmiotu. W procesie narracji ruchem pogłębiona zostaje świadomość siebie, a tańczący spotyka się ze swoją unikatową energią jako sposobem istnienia wyrażanym w osobistym ruchu.

 
Zmieniony ( 24.01.2012. )
 
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o bieżących zajęciach - wpisz poniżej swojego maila
Imię:
Email:Zawartość strony internetowej jest objęta prawami autorskimi.
Treści umieszczone na stronie stanowią  własność intelektualną i dobro osobiste.
Nie wolno kopiować tekstów i programów warsztatów w celu wykorzystania ich na swoich stronach internetowych czy w prowadzonych zajęciach komercyjnych.
Free template "Frozen New Year" by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft! You have got this template gratis, so don't become a freak.